Impreza
IMPREZA
V Mistrzostwa Polski Saunamistrzów

V Mistrzostwa Polski Saunamistrzów

Miejsce: Pałac Saturna , ul. Dehnelów 2 , Czeladź

Czas: 20-23 kwietnia 2017, 10:00
Kategoria: festiwale, akcje
Strona: www.palacsaturna.pl

W dniach 20-23.04.2017 w Termach Rzymskich Pałacu Saturna w Czeladzi odbędzie się po raz kolejny wyjątkowe wydarzenie w świecie saunowym – V Mistrzostwa Polski Saunamistrzów. Przedsięwzięcie, w którym o miano zwycięzcy będą rywalizować najlepsi polscy Saunamistrzowie, wyłonieni w trzech turniejach w ramach Pucharu SaunaCUP - w Termach Krakowskich, Tarnowskich Termach i Termach Chochołowskich.

Jest to wydarzenie tym bardziej szczególne i niezwykłe, ponieważ po raz kolejny patronatem objął nas Polski Komitet Olimpijski oraz Burmistrz Miasta Czeladź.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
Jedyną możliwością zakwalifikowania się do V Mistrzostw Polski Saunamistrzów jest udział w jednym z trzech Turniejów Sauna CUP.
Do Mistrzostw kwalifikuje się 5 najlepszych Zawodników indywidualnych z każdego Turnieju, łącznie 15 Saunamistrzów. Jedno wolne miejsce pozostaje dla Organizatora, który może przyznać dziką kartę wybranemu przez siebie Saunamistrzowi.

5 najlepszych Drużyn z każdego turnieju kwalifikuje się do Mistrzostw, łącznie 15 Drużyn, na pozostałe 1 miejsce Organizator ma prawo przyznac dziką kartę.

Tylko poprzez udział w V Mistrzostwach Polski Saunamistrzów będzie można zakwalifikować się do wielkich, prestiżowych Mistrzostw Świata Aufguss WM, które odbędą się w dniach 18-24.09 w Holandii w Termach Soesterberg.
Mistrzostwa potrwają 3 dni:
20.04 Czwartek - Kwalifikacje Indywidualne i Drużynowe (8 Zawodników indywidualnych + 8 Drużyn)
21.04 Piątek - Kwalifikacje Indywidualne i Drużynowe (8 Zawodników indywidualnych + 8 Drużyn)
22.04 Sobota - Finały Indywidualne i Drużynowe (6 najlepszych Zawodników i 6 najlepszych Drużyn)
23.04 Niedziela - Pokazy mistrzowskich seansów


Zwycięża zawodnik, który według fachowego Jury wykona najpiękniejszy seans saunowy, czyli ceremonię naparzania w saunie. Polega ona na rozprowadzaniu gorącego powietrza za pomocą ręcznika czy wachlarza po wnętrzu sauny. Używane są przy tym aromaty, muzyka, kostiumy czy choreografia, które w połączeniu ze sztuką wachlowania ręcznikiem czynią z rytuału unikalny pokaz.

Saunamistrzowie będą oceniani w 6 kategoriach:
Profesjonalizm Saunamistrza i ogólne odczucia
Wzrost temperatury podczas seansu i rozprowadzanie ciepła
Techniki wachlowania
Zapach i jego intensywność
Temat i jego spójność z seansem
Elementy show i emocje
Synchronizacja i współpraca – TYLKO KONKURECNCJA DRUŻYNOWA

DO ZDOBYCIA JEST 6 TYTUŁÓW:
Mistrz Polski Saunamistrzów
V-ce Mistrz Polski Saunamistrzów
II V-ce Mistrz Polski Saunamistrzów
Drużynowi Mistrzowie Polski Saunamistrzów
Drużynowi V-ce Mistrzowie Polski Saunamistrzów
Drużynowi II V-ce Mistrzowie Polski Saunamistrzów

Najważniejsze zmiany:
W kwalifikacjach, które odbędą się w czwartek i piątek oraz w sobotnich finałach Zawodnicy konkurecji indywidualnej będą startować naprzemiennie z drużynami - zawodnik indywidualny, drużyna, zawodnik indywidualny, drużyna, itd.
Sędziowie będą podzieleni na 2 grupy. Jedna stała grupa bedzie przyporządkowana do sędziowania w konkurencji indywidualnej, druga grupa dla konkurencji drużynowej.
Po spotkaniu grupy Aufguss WM w kryteriach oceniania Mistrzostw Świata 2017, a więc także w V Mistrzostwach Polski Saunamistrzów pojawiło się nowe kryterium. Do Elementów show została dołożona kategoria "emocje".