Impreza
IMPREZA
Mini Mundial 2017 Nowogard

Mini Mundial 2017 Nowogard

Miejsce: Nowogard, ul. Wojska Polskiego 61, Nowogard

Czas: Piątek, 19 maja 2017, 09:00
Cena: Wstęp wolny
Kategoria: akcje, sport
Strona: www.mini-mundial.pl

Od lat Mini Mundial daje dzieciom możliwości pokazania swoich umiejętności piłkarskich, ale także kształtuje w nich postawy bliskie idei Fair Play. Doświadczenie pokazuje, że nasz turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem trenerów klubowych. Wielu z naszych młodych zawodników/czek z powodzeniem uczęszcza już do szkół w Szczecinie, reprezentując barwy klubowe takich klubów jak Pogoń czy Olimpia Szczecin. To nasze wspólne osiągnięcie, ale zarazem ogromne wyzwanie.

8 gmin województwa zachodniopomorskiego przystąpiło do tegorocznej 8 już edycji Mini Mundialu 2017. Każdy z samorządów przygotowuje już do rywalizacji po kilka drużyn, co w sumie daje kilkadziesiąt zespołów biorących udział w zmaganiach boiskowych. Wszyscy zainteresowani spotkali się już w Szczecinie, by dokonać uroczystego losowania grup eliminacyjnych. Pierwsze mecze już w połowie maja, a finał na początku czerwca na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie.

Przydział „mundialowych” drużyn odbył się w doskonale znanej sympatykom piłki nożnej Football Arenie. To właśnie tutaj na specjalnie przygotowanej scenie zainaugurowano tegoroczny turniej. Zespoły uczestniczące w rywalizacji Mini Mundialu 2017 podzielono na dwie kategorie wiekowe i „rękoma” przedstawicieli władz lokalnych oraz przedstawicieli dzieci dolosowywano poszczególne państwa. Ku radości gminy Nowogard obie Reprezentacje Polski (w obydwu kategoriach
wiekowych) trafiły właśnie do tego samorządu.

Inauguracja Mini Mundialu 2017 w Football Arenie połączona była z wieloma sportowymi atrakcjami. Przybyli na losowanie goście mogli zobaczyć m.in. pokazowy mecz Portowców Stars (z głównym organizatorem turnieju Grzegorzem Matlakiem w składzie) przeciwko Ekstraklasowym zawodnikom Pogoni Szczecin. Do tego podziwiać można było rywalizację „maluchów” w drugiej edycji turnieju im. Włodzimierza Obsta, który w ubiegłym roku miał swój debiut podczas Mini Mundialu na boiskach naszego województwa, czy też pokazy taneczne Grupy „Rytmix”.

Warto dodać, że wsparcia 8. edycji turnieju udzielili m.in. Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Pogoń Szczecin S.A., Polski Związek Piłki Nożnej, Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Patronat medialny nad 8. edycją Mini Mundialu objęli: Kurier Szczeciński, Radio ESKA i portal informacyjny eskaINFO, tygodnik Piłka Nożna, Radio Wawa, portal internetowy e-widuchowa.pl oraz telewizja internetowa Obserwator Nadodrzański. Wiele szczecińskich firm ze Szczecina oraz z województwa przyłączyło się również do inicjatywy i kontynuacji wielkiego turnieju zapoczątkowanego przez naszego Nestora Floriana Krygiera.

Cieszymy się, że kolejny rok możemy współuczestniczyć w tym projekcie.
Wiemy jak wielkim wydarzeniem i świętem są te Mistrzostwa dla dzieci. Z pewnością będziemy bacznie obserwować ich poczynania bo wierzymy że za kilka lat wyrośnie nam kilku wychowanków takich jak np. Kamil Grosicki – powiedział Maciej Stolarczyk- dyrektor sportowy Pogoni Szczecin