News EskaCinema
Valerian i Miasto Tysiąca Planet – premiera: Luc Besson w Polsce!
dodano: 13.07.2017 | 15:41
Valerian i Miasto Tysiąca Planet to film, który sam Luc Besson nazywa jednym z najważniejszych w swojej karierze! Z okazji premiery tej produkcji francuski reżyser przyjedzie do Polski!

Valerian i Miasto Tysiąca Planet do polskich kin trafi 4 sierpnia. Wcześniej w Warszawie odbędzie się jednak jego prapremiera i to właśnie na niej pojawi się Luc Besson. Francuski reżyser jest doskonale znany fanom kina – jest przecież twórcą kultowych dzieł Piąty element, Leon zawodowiec, Wielki błękit i Nikita. W trakcie pobytu nad Wisłą Luc Besson weźmie udział w spotkaniu z mediami, będzie też gościem honorowym uroczystej polskiej prapremiery Valeriana. Najnowsza produkcja Luca Bessona, to nie tylko największe dzieło w karierze reżysera, ale również najdroższy film w historii kina wyprodukowany poza granicami USA! „Czekałem całe życie, żeby zrobić ten film. To była niezwykła przygoda. Włożyłem w niego całe serce i nie mogę się doczekać, aż go zobaczycie” – mówi reżyser. Valerian i Miasto Tysiąca Planet to adaptacja przełomowego komiksu, który przez dekady inspirował kolejne generacje artystów, pisarzy i filmowców.

ZOBACZCIE TAKŻE: Premiery lata 2017 – na co do kina w lipcu i sierpniu? TOP 10>>>

Valerian i Miasto Tysiąca Planet – o filmie

Valerian (Dane DeHaan) i Laureline (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Choć podczas misji cechuje ich skuteczność i profesjonalizm, Valerian ani na chwilę nie ustaje w wysiłkach, by oczarować piękną partnerkę. Problem w tym, że wszelkie próby flirtu nie robią na niej żadnego wrażenia… Valerian i Miasto Tysiąca Planet to najdroższy film w historii kina wyprodukowany poza granicami USA. Budżet produkcji wyreżyserowanej przez Luca Bessona przekroczył 208 milionów dolarów, z czego 70% stanowią wydatki na efekty specjalne!

Valerian i Miasto Tysiąca Planet – zwiastun