News EskaCinema
M jak Miłość – jak umrze Lucjan Mostowiak? SPOILERY
dodano: 14.07.2017 | 12:13
M jak Miłość – jak umrze Lucjan Mostowiak? Po śmierci Witolda Pyrkosza wielu fanów zastanawiało się, jak twórcy serialu pożegnają się z jego bohaterem. My w końcu możemy to zdradzić! Teresa Lipowska w ostatnim wywiadzie opowiedziała, co się wydarzy.

M jak Miłość skupia się na rodzinie Mostowiaków, więc senior rodu, Lucjan Mostowiak, był jednym z jego filarów. Wcielający się w tego bohatera Witold Pyrkosz występował w M jak Miłość od początku serii aż do własnej śmierci – przez niemal 18 lat. Jego pożegnanie (choć nie pierwsze w M jak Miłość i nie jedyne w nowych odcinkach) będzie więc wyjątkowo trudne. Teresa Lipowska, rozmawiając z WP.pl, zdradziła jednak, że twórcy podejdą do sprawy z wyjątkowym szacunkiem. Lucjan Mostowiak trafi do szpitala, a potem do jego bliskich dotrze informacja, że zmarł. Twórcy nie będą niepotrzebnie podkręcali dramatu, nie ukażą śmierci bohatera w absurdalny sposób (kartony Hanki?). Lucjan Mostowiak umrze ze starości, jego rodzina pogrąży się w żałobie, ale życie będzie toczyło się dalej. Jak stwierdziła Teresa Lipowska (Barbara Mostowiak w M jak Miłość), w serialu nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, a bohaterowie (i scenarzyści) będą musieli poradzić sobie ze stratą.

M jak Miłość – kto umrze?

Śmierć Witolda Pyrkosza oznaczała śmierć Lucjana Mostowiaka i nikogo to nie dziwi. Aktora nikt nie mógłby zastąpić. W nowych odcinkach M jak Miłość czeka nas jednak jeszcze więcej pożegnań. Już jakiś czas temu informowaliśmy przecież, że z M jak Miłość odchodzi Andrzej Młynarczyk, a to z kolei zmusza scenarzystów do uśmiercenia Tomka>>>. Inni bohaterowie też nie mają gwarancji bezpieczeństwa. Nowe odcinki M jak Miłość trafią do TVP 2 pod koniec sierpnia lub na początku września.

M jak Miłość – pożegnanie Lucjana Mostowiaka